Informacje


Angielska i portugalska transmisja z ESL Pro League i ESL One wyłącznie na Facebooku

ESL, największa na świecie firma esportowa, ogłasza, że od 2018 roku zmagania odbywające się w ramach ESL Pro League oraz ESL One w języku angielskim i portugalskim prowadzone będą wyłącznie na Facebooku.

World Esports Association oraz ESL zapowiedziały, że transmisje z ESL Pro League w dwóch wspomnianych językach, od początku 7. sezonu będą dostępne wyłącznie na Facebooku.Współpraca ta potrwa przez cztery edycje zmagań, do końca 2019 roku. Podobnie będzie z rozgrywkami Dota 2 i CS:GO rozgrywanymi pod szyldem ESL One. Pierwszym transmitowanym w ten sposób turniejem będzie ESL One Genting 2018, którego początek zaplanowano na 23 stycznia. Ponadto, firma ESL będzie odpowiedzialna za produkcję cotygodniowego programu dotyczącego wydarzeń związanych z grą Dota 2, który dostępny będzie za pośrednictwem Facebook Watch.

Transmisje z ESL Pro League i ESL One prowadzone w języku angielskim i portugalskim będą dostępne wyłącznie za pośrednictwem Facebooka. Zmiany, jakie niebawem zostaną wprowadzone na tej platformie pozwolą użytkownikom nie tylko na oglądanie transmisji w jakości 1080p/60fps, ale także w trybie VR, który zapewni odbiorcom zupełnie nowe doznania związane z esportowymi zmaganiami organizowanymi przez ESL.

Bazując na naszej udanej współpracy, wierzymy, że Facebook to idealna platforma do streamowania zarówno Pro Ligi, jak  i ESL One oraz docieranie z tymi turniejami do nowych, jak i dotychczasowych odbiorców – powiedział Nik Adams, Senior Vice President Global Media Rights & Distribution w ESL. – Jako że Facebook nadal poszerza ofertę transmisji z wydarzeń sportowych,  cieszymy się, że znajdą się w niej również pozycje esportowe. Naszym fanom gwarantujemy, że oglądanie najważniejszych turniejów nadal będzie równie komfortowe, jak dotychczas.

To wielki krok nie tylko dla całej Pro Ligi, naszych drużyn i graczy, ale także ogromna szansa, aby stać się liderem w zakresie konsumpcji mediów sportowych – stwierdził Ken Hershman, Executive Chairman and Commissioner w WESA. – Mając na uwadze skalę Facebooka, zwłaszcza w świecie gamingu, i wrodzony instynkt naszych widzów dotyczący nowych technologii, wierzymy, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści naszej międzynarodowej społeczności CS:GO śledzącej rozgrywki.

ESL będzie również wykorzystywać inną istotną funkcję Facebooka – cross-posting. Dzięki niej drużyny i zawodnicy będą mogli z łatwością podzielić się ze swoimi fanami transmisją z meczu, a firmie ESL da szanse na dotarcie do nowych odbiorców. Strony zespołów i graczy będą dystrybuowały wideo w ten sposób aby sprawdzić  jaką popularnością cieszą się publikacje tego typu.

Przez lata ESL wykorzystywało Facebooka do nauczenia społeczności podstaw, poszerzając przy tym grono odbiorców do milionów fanów na całym świecie – powiedział Leo Olebe, Global Director, Games Partnerships. – Transmitowanie najważniejszych rozgrywek CS:GO i Dota 2 wyłącznie na Facebooku to kolejny krok w naszych staraniach o jak największe zadowolenie esportowych odbiorców tej platformy. Możliwość oglądania esportu w jakości 1080p i technologii VR podkreśla nasze zaangażowanie w dawanie fanom zupełnie nowych doznań i dalsze poszerzanie możliwości oglądania turniejów, przy jednoczesnym docieraniu do nowej publiczności.

Dzisiejsza wiadomość jest następstwem informacji, która została opublikowana w maju 2017 roku, a która zapowiadała, że ESL dostarczy Facebookowi 5000 godzin wideo. Dzięki bliskiej współpracy, ESL dociera do 25 milionów użytkowników każdego miesiąca. Przez rok materiały ESL wygenerowały ponad 2,5 miliarda wyświetleń, a ich zasięg wyniósł ponad 300 milionów. Aż 45% odbiorców najważniejszych turniejów ESL zostało do nich przyciągniętych przez promocję na Facebooku.

Zmagania w ramach ESL Pro League Season 7 rozpoczną się 13 lutego 2018 roku, zaś już 23 stycznia 2018 roku wystartuje ESL One Genting. Po więcej informacji zapraszamy na eslgaming.com.