Informacje


ESL i DreamHack ogłaszają największy na świecie cykl turniejów CS:GO

Ponad 20 turniejów ESL i DreamHack, zwieńczenie w trakcie dwóch finałów Masters Championship. Począwszy od 2020 roku, ESL startuje z największym na świecie cyklem zawodów CS:GO.

ESL i DreamHack, będące częścią spółki MTG, ogłaszają nowy cykl ESL Pro Tour, który połączy ponad dwadzieścia turniejów i lig w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). ESL Pro Tour będzie największą serią rozgrywek w 20-letniej historii CS:GO. Łączna pula nagród na rok 2020 wyniesie ponad 5 milionów dolarów, a zmagania odbędą się na pięciu różnych kontynentach.

ESL Pro Tour połączy wiele wcześniej niepowiązanych turniejów ESL i DreamHack w jeden cykl, który skupi się wokół dwóch finałów w roku. Współpraca ma na celu stworzenie dla początkujących graczy kompletnej ścieżki w myśl idei „od zera do bohatera“. Skupiać się będzie na tworzeniu fascynującej historii będącej wzorem do naśladowania dla aktualnych fanów CS:GO i znacznie bardziej przejrzystej struktury rozgrywek zrozumiałej dla nowych fanów esportu.

„Rozwój ESL w ostatnich latach skłonił nas do ponownego przemyślenia tego, co robimy. Zbudowaliśmy jedne z najbardziej imponujących turniejów esportowych na świecie i nadszedł czas, aby połączyć punkty w jeden obraz, który jeszcze lepiej pasuje do naszej wizji esportu”, powiedział Ralf Reichert, CEO ESL. „Partnerstwo pomiędzy ESL i DreamHack daje początkującym graczom wyraźniejszą i pełniejszą drogę do osiągania sukcesów oraz strukturę, która jest bardziej przyjazna i przejrzysta dla nowych fanów esportu”.

„Ta współpraca nada głębszy sens i cel wszystkim naszym produktom, co pozwoli zapewnić fanom jeszcze więcej emocjonujących doświadczeń. Z drugiej strony, jest to również znacznie większa i bardziej atrakcyjna propozycja dla sponsorów i mediów chcących nawiązać kontakt z fanami esportu”, powiedział Marcus Lindmark, współzarządzający DreamHack. „ESL Pro Tour odzwierciedla nasze ambicje, by zapewnić początkującym i przyszłym graczom jasną ścieżkę rozwoju od amatora do profesjonalnego esportowego gracza”.

Rozgrywki w ESL Pro Tour zostaną podzielone na dwa poziomy: Challenger i Masters. Poziom Challenger obejmie turnieje DreamHack Open, Mountain Dew League oraz ESL Mistrzostwa Narodowe. Zawody te będą platformą pozwalającą drużynom na awans do zmagań na poziomie Masters. Kategoria Masters będzie obejmowała turnieje odbywające się na największych arenach, gdzie pula nagród wynosiła będzie 250.000 dolarów lub więcej. Nadal będą w nich uczestniczyć najlepsze zespoły na świecie. Turnieje rangi Masters to ESL One powered by Intel, Intel Extreme Masters, DreamHack Masters oraz ESL CS:GO Pro League.

Zespoły będą gromadzić punkty w ESL Pro Tour Ranking, a najlepsze z nich będą rywalizować w dwóch finałach Masters Championship – w największych i najpopularniejszych niezależnych turniejach CS:GO: ESL One Cologne (Niemcy) i Intel Extreme Masters Katowice (Polska).

Aby uzyskać więcej informacji na temat ESL Pro Tour, odwiedź oficjalną stronę internetową i śledź ESL na Twitter i Facebook.