Informacje


ESL Hearthstone Legendary Series powraca na IEM 2016

ESL, największa na świecie firma e-sportowa, ma zaszczyt ogłosić, że podczas Intel Extreme Masters Katowice 2016 (4-6 marca) odbędzie się ESL Hearthstone Legendary Series Katowice 2016. Zmagania te organizowane są we współpracy z firmami Intel oraz HP, a ich pula nagród wyniesie 10 000$.

Przed rozgrywkami w Katowicach odbędą się eliminacje online, z których ośmiu najlepszych zawodników dostanie się na główne zawody. W planach są oddzielne kwalifikacje dla Ameryki Północnej oraz Ameryki Południowej oraz dwa turnieje eliminacyjne dla Europy (włącznie z regionem CIS). Dwaj najlepsi zawodnicy z amerykańskich kwalifikacji oraz sześciu z europejskich dostanie się na finały ESL Hearthstone Legendary Series w Katowicach.

ESL Hearthstone Legendary Series Katowice 2016 to oficjalny turniej rangi major, który wspierany jest przez twórcę gry, firmy Blizzard Entertainment. Oprócz 10 000$, które znajdą się w puli nagród, uczestnicy zawodów walczyć będą także o punkty rankingowe 2016 Hearthstone Championship Tour. Te dadzą najlepszym graczom szanse, by dostać się na Hearthstone World Championship. Podczas zmagań w Katowicach w ramach ESL Hearthstone Legendary Series do zdobycia będą 43 punkty HCT, z czego 15 trafi na konto zwycięzcy.

Finały ESL Hearthstone Legendary Series Katowice 2016 odbędą się 6 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. ESL zadba o najwyższej jakości relację z turnieju, w którym ośmiu graczy walczyć będzie o 10 000$. Mecze będą komentowane i analizowane zarówno na miejscu, jak i podczas transmisji w serwisie Twitch. Więcej informacji na temat turnieju znaleźć można na ESL Play. Firmy Intel i HP są oficjalnymi partnerami ESL Hearthstone Legendary Series Katowice 2016.