Informacje


ESL One Cologne ponownie odbędzie się w LANXESS Arenie

ESL One Cologne powered by Intel ponownie zagości w Katedrze Counter-Strike’a! Zmagania spod tego szyldu odbędą się w największej tego typu arenie na terenie Niemiec - LANXESS Arenie w dniach 5-7 lipca 2019.

Rekordowa rywalizacja pomiędzy najlepszymi drużynami CS:GO toczyła się będzie o nagrody z puli 300 000 dolarów. Przez trzy ostatnie lata bilety na to wydarzenie były wyprzedane, a zmagania na miejscu śledziło 15 000 osób.

Zanim rywalizacja przeniesie się do legendarnej LANXESS Areny, zespoły będą musiały przebrnąć przez fazę grupową, która odbędzie się 2-4 lipca. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, w których obowiązywał będzie system podwójnej eliminacji. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do półfinałów, natomiast drużyny z drugiej i trzeciej lokaty dostaną się do ćwierćfinałów. Regionalne kwalifikacje do ESL One Cologne 2019 zaplanowane zostały na marzec i kwiecień 2019 i obejmować będą Europę, Amerykę Północną i Azję.

Ulrich Schulze, SVP Product w ESL, w następujących słowach skomentował kolejną edycję ESL One Cologne:

Fani z całego świata doskonale znają to wydarzenie, a my jesteśmy dumni, że od 2014 roku tworzymy epickie wspomnienia związane z CS:GO. To odwiedzający sprawili, że LANXESS Arena nazywana jest Katedrą Counter-Strike’a i na zawsze zostanie ona w ten sposób zapamiętana przez społeczność CS:GO. Już teraz staramy się, aby nadchodząca odsłona eventu była zadziwiająca zarówno dla osób, które będą na miejscu, jak i dla tych, którzy będą śledzić turniej online.

ESL One Cologne 2018 było transmitowane w 23 językach w 75 miejscach w tym samym czasie. Choć Astralis i FaZe Clan miały “chrapkę” na mistrzowski tytuł z uwagi na walkę w Intel Grand Slam, to ostatecznie żadna z tych drużyn w finale nie zagrała. Do finału dostali się natomiast zawodnicy Natus Vincere i BIG, a mecz zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść pierwszej z wymienionych drużyn.

Sprzedaż biletów na ESL One Cologne 2019 startuje 29 listopada o 14:00 i dostępna będzie tutaj. Po aktualne informacje na temat wydarzenia zapraszamy na oficjalną stronę.