Informacje


ESL One Hamburg gospodarzem turnieju Dota 2 Valve Major z pulą nagród 1 mln dolarów

ESL One Hamburg, organizowany przy wsparciu technologicznym Intela, największy w Europie festiwal Dota 2 został gospodarzem oficjalnego turnieju Valve Major.

Impreza, która w ciągu ostatnich trzech lat gościła na Frankfurt Commerzbank Arena, w tym roku odbędzie się w Barclaycard Arena w Hamburgu, która podejmie osiem najlepszych zespołów Dota 2 z całego świata. 28 – 29 października odbędzie się faza play-offów. Drużyny powalczą nie tylko o punkty kwalifikacyjne do turnieju The International 2018, ale także o zwiększoną do 1 000 000 dolarów, pulę nagród.

Dwa z ośmiu zespołów otrzymają bezpośrednie zaproszenie do udziału w fazie grupowej Majora, która odbędzie się w dniach 26 – 27 października. Pozostałe sześć zespołów będzie musiało wywalczyć sobie miejsce w kwalifikacjach online. Kwalifikacje odbędą się w sześciu regionach, w tym w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji Południowo – Wschodniej, Chinach, Europie oraz Wspólnocie Niepodległych Państw. ESL One Hamburg będzie pierwszym turniejem tej rangi po The International 2017, a na rok 2018 ESL planuje kolejne turnieje rangi Major w Dotę 2.

„Jesteśmy niezmiernie dumni, że ESL One oficjalnie został nazwany Majorem”, powiedział Ulrich Schulze, starszy wiceprezes produktu w ESL. „Organizacja ESL One Frankfurt przez trzy kolejne lata była świetnym i pouczającym doświadczeniem, które pokazało nam jak wielką pasją charakteryzuje się społeczność Dota 2. Tegoroczny turniej światowej klasy odbywa się w zupełnie nowej lokalizacji i spodziewamy się, iż w Hamburgu przeżyjemy wiele legendarnych, esportowych momentów.”

ESL One Hamburg poszedł w ślady ESL One Frankfurt, który to uzupełnia główne wydarzenie jakim jest turniej w Dotę 2 różnorodnymi aktywnościami odbywającymi się równolegle. W tym roku uczestnicy będą mogli spotkać się z ulubionymi pro graczami, otrzymać od nich autograf, wziąć udział w słynnym konkursie cosplay Dota 2, lub po prostu zintegrować się z tysiącami fanów z całego świata i podczas rozgrywek kibicować ulubionym zespołom.

Bilety na ESL One Hamburg 2017 są już w sprzedaży, a kupić je można za pośrednictwem portalu Eventim, w cenie od 39 euro do 249 euro. Istnieje możliwość wynajęcia prywatnej loży, dla maksymalnie pięciu osób. Jej cena to 2,999 euro.

Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi ESL One Hamburg śledź kanały ESL One Dota 2 na Twitterze i Facebooku. Więcej informacji o wydarzeniu, znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej i w naszej wideo zapowiedzi turnieju.