Informacje


ESL One powered by Intel powraca do Katowic w lutym 2019

Katowice gospodarzem dwóch weekendów pełnych emocjonujących rozgrywek esportowych w Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive z łączną pulą nagród w wysokości ponad 4,8 mln złotych.

Jedno z najważniejszych wydarzeń cyklu rozgrywek ESL One, powraca do legendarnego Spodka. Po raz drugi, w dniach 22 – 24 lutego 2019 dwanaście najlepszych na świecie drużyn Dota 2 będzie walczyć nie tylko o upragnione trofeum, ale także o lwią część z puli nagród o wysokości ponad 1 100 000 złotych. Oprócz dwóch najbardziej prestiżowych turniejów, ESL One i IEM Katowice 2019 CS:GO Major, do Międzynarodowego Centrum Kongresowego (ICC) w 2019 roku powrócą również największe targi esportowe IEM Expo.

Osiem z dwunastu zespołów Dota 2 zostanie bezpośrednio zaproszonych do udziału w grupowych etapach ESL One Katowice, które odbędą się w dniach 19-21 lutego, podczas gdy pozostałe cztery drużyny muszą wykazać się w regionalnych kwalifikacjach. Kwalifikacje rozpoczną się w listopadzie i są otwarte dla drużyn w Europie, Ameryce Północnej, Chinach i Azji Południowo-Wschodniej. Oprócz turnieju Dota2, kibice będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie cosplay, który od wielu lat jest tradycją tego wydarzenia.

„Z niecierpliwością czekamy na powrót ESL One do legendarnego Spodka w Katowicach, który wypełni się esportowym duchem na dwa długo oczekiwane weekendy”, powiedział Ulrich Schulze, starszy wiceprezes ds. produktu w ESL. „Nasze wydarzenia w Katowicach są unikalne dzięki pasjonatom, którzy podróżują do Polski z całej Europy i tworzą zapierającą dech w piersiach atmosferę ” – powiedział Ulrich Schulze, wiceprezes ESL.

Piąta edycja targów IEM Expo, o powierzchni wystawienniczej 8.000m², po raz kolejny będzie gościć czołowe marki oraz influencerów, otwierając swoje podwoje w dniach 22 – 24 lutego i 1 – 3 marca. Kibice mogą spodziewać się wypełnionej po brzegi sceny z zawodami esportowymi, konkursami, spotkaniami z idolami oraz sesjami podpisywania autografów z zawodowymi graczami. Ponadto, w trakcie Intel® Showcase zaprezentowane zostaną najnowsze procesory Intel® Core™ i7 oraz Intel® Core™ i9 9. generacji do gier, VR i tworzenia treści.

Kolejnym wydarzeniem z serii ESL One dla Dota2 jest ESL One Hamburg 2018, który odbędzie się w hali Barclaycard Arena w Hamburgu, w dniach 26-28 października. Nowy rok rozpocznie się z ESL One Katowice 2019 oraz dwoma kolejnymi przystankami na trasie największego w Europie festiwalu Dota.

Sprzedaż biletów na ESL One Katowice 2019 właśnie wystartowała i są one dostępne na stronie ticketmaster.pl! Już teraz możecie nabyć zarówno 1-dniowe, jak i 3-dniowe bilety wcześniejszego wstępu. Natomiast zagorzali fani mogą nabyć 1-dniowy bilet Premium lub wejściówkę Full Premium Experience, która zapewni m.in. goodie baga i miejsce siedzące premium. Dostępny jest także bilet God Mode, który kosztuje 5 000 PLN, ale gwarantuje m.in. nocleg w hotelu Courtyard by Mariott Katowice oraz dostęp do strefy VIP z cateringiem.

Aby otrzymywać najnowsze informacje na temat ESL One Katowice 2019, należy śledzić ESL One Dota 2 na Twitterze i Facebooku. Więcej informacji o wydarzeniu oraz zapowiedź ESL One Katowice 2019 można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.