Informacje


ESL oraz Intel rozpoczynają współpracę z United Center i Wintrust Arena; Intel® Extreme Masters w Chicago przez kolejne trzy lata

ESL, największa na świecie firma esportowa oraz Intel, technologiczny lider w esporcie, ogłosiły wieloletnią współpracę z United Center i Wintrust Arena jako nową siedzibą Intel® Extreme Masters w Ameryce Północnej. IEM to odbywający się od wielu lat, największy turniej gier na świecie, a w tym roku wydarzenie w Ameryce Północnej przeniesie się z Oakland do Chicago. Pierwsza odsłona IEM Chicago odbędzie się na Wintrust Arena, a w 2019 i 2020 impreza zawita do United Center, siedziby profesjonalnej drużyny koszykówki Chicago Bulls.

Chicago, jedno z największych miast w Stanach Zjednoczonych, które jednocześnie może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w organizowaniu imprez sportowych i rozrywkowych na wielką skalę, jest dogodnym miejscem, ale także ważnym przystankiem na globalnej trasie IEM, obok miejsc takich jak Katowice, Sydney i Szanghaj. W IEM Chicago 2018 weźmie udział 16 najlepszych na świecie drużyn w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), które powalczą o lwią część puli nagród o wartości 250 000 dolarów. Turniej zaplanowano na 6-11 listopada 2018 roku.

– Cieszymy się, że znaleźliśmy nowy dom dla Intel Extreme Masters w Ameryce Północnej – powiedział Michał Blicharz, wiceprezes ds. Pro Gamingu w ESL. – Chicago, ze swoją silną światową reputacją i historią sportu, idealnie pasuje do tego, co zamierzamy budować w nadchodzących latach.

10 spośród 16 uczestniczących zespołów dostanie bezpośrednie zaproszenie do fazy grupowej. Pozostałe 6 miejsc zajmą zwycięzcy kwalifikacji w Europie, Azji i obu Amerykach. Czołowe cztery drużyny, które walczyły w fazie grupowej, będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w play-offach na żywo przed publicznością. IEM Chicago 2018 będzie również częścią Intel® Grand Slam.

– Chicago słynie z ostrej sportowej rywalizacji, innowacyjnego myślenia i światowego poziomu wydarzeń, więc sprowadzenie Intel Extreme Masters właśnie do tego miasta było łatwym wyborem, który daje świadectwo globalnej atrakcyjności esportu. Na świecie jest ponad 1,3 miliarda graczy na PC, a liczba ta ciągle rośnie, co czyni ten czas najbardziej ekscytującym w branży – powiedział John Bonini, wiceprezes działu VR, Gaming and Esports Group w firmie Intel Corporation.

IEM Chicago 2018 to 73. globalne wydarzenie IEM i piąta samodzielna impreza w Ameryce Północnej. Debiut nastąpił w Bay Area z IEM San Jose w 2014 roku, a następnie wydarzenie wracało w to samo miejsce w 2015 roku. W 2016 i 2017 roku IEM przeniósł się do Oakland i przyciągnął ponad 6500 fanów w każdym z głównych dni imprezy i kilka milionów w Internecie.

– United Center było domem największych wydarzeń sportowych i momentów w historii – powiedział Joe Myhra, Senior Vice President—Operations & Administration, United Center. – Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zorganizowania tak ważnego wydarzenia, jak Intel Extreme Masters w naszym rozwijającym się obiekcie w 2019 i 2020 roku. Jesteśmy zaszczyceni, mogąc być częścią tego dynamicznie rozwijającego się przemysłu. Cieszymy się, że będziemy gościć fanów z całego świata i chcemy ustanowić United Center jako miejsce docelowe dla wielu wydarzeń esportowych z udziałem publiczności.

– Jesteśmy podekscytowani tym, że będziemy gospodarzem pierwszego Intel Extreme Masters Chicago – powiedziała Lori T. Healey, CEO Metropolitan Pier i Exposition Authority, właściciela Wintrust Arena. – Chicago to innowacyjna, wizjonerska metropolia, więc to naturalne, że witamy esport w naszym mieście.

Aby być na bieżąco z IEM Season 13, śledź IEM na Twitterze i Facebooku oraz odwiedź oficjalną stronę internetową.