Informacje


ESL zorganizowało największy i najchętniej oglądany turniej CS:GO w historii

W ostatni weekend ESL zorganizowało największy i najchętniej oglądany turniej Counter- Strike: Global Offensive w historii.

Było to pierwsze wydarzenie stworzone przez ESL wyłącznie dla tej gry. Dziennie Lanxess Arenę odwiedzało 11 000 osób. Miliony zdecydowały się oglądać rozgrywki online. Za pośrednictwem Twitch.tv rozgrywki śledziło w sumie 27 milionów unikalnych użytkowników.

Zmagania oglądano w sumie przez prawie 34 000 000 godzin. W momencie najwyższej oglądalności rozgrywki oglądało ponad 1 300 000 osób, co daje wzrost o ponad 30% w porównaniu do oglądalności zawodów Counter-Strike spod szyldu ESL One, które odbyły się zaledwie pięć miesięcy temu. Ustanowiono w ten sposób rekord zarówno ESL, jak i samej gry.

Tutaj znajdziecie najlepsze zdjęcia z ESL One Cologne 2015.

Szwedzka drużyna Fnatic w wielkim finale pokonała francuski Team EnVyUs zgarniając tym samym lwią część całkowitej puli nagród, która wyniosła 250 000$. Fnatic przed zawodami w Kolonii miało na swoim koncie dwa mistrzowskie tytuły zdobyte na turniejach rangi „major”. Zespół w ten sposób potwierdził jedynie, że jest najlepszym na świecie.

Turniej ESL One Cologne poszedł w ślady ESL One Frankfurt i także ze zwykłego e- sportowego wydarzenia został zmieniony w prawdziwy e-sportowy festiwal. Ci, którzy odwiedzili nas na miejscu mogli wziąć udział w wielu festiwalowych aktywnościach, jak chociażby ujeżdżanie byka, sprawdzając swój refleks na T-Wallu, czy robiąc sobie natryskowy tatuaż. Wszystkie atrakcje przygotowane zostały przez sponsorów i partnerów ESL.

Warto nawiązać także do wcześniejszych ogłoszeń dotyczących rozpoczęcia współpracy pomiędzy ESL i organizacjami NADA oraz WADA. Pracownicy NADA przygotowali prewencyjny program, który został zaprezentowany graczom, jak i gościom wydarzenie. ESL przeprowadziło losowe testy wśród graczy. U wszystkich wyniki były negatywne. ESL od teraz wprowadza testy antydopingowe podczas wszystkich zawodów z serii ESL One.

Najbliższy turniej ESL One rozegrany będzie w Dotę 2 i odbędzie się w Nowym Jorku w dniach 3 – 4 października w Madison Square Garden. Po więcej informacji zapraszamy na stronę ESL One.