Informacje


IEM Katowice – CS:GO: szczegóły i kwalifikacje

Już za niecałe dwa miesiące rozpocznie się największa impreza e-sportowa w Europie.

Mistrzostwa świata Intel Extreme Masters w Katowicach rozegrane zostaną także w Counter-Strike: Global Offensive. Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące tych zawodów i związanych z nimi kwalifikacjami. Do walki o 250 000 dolarów stanie dwanaście najlepszych drużyn z całego świata.

Uczestnicy mistrzostw CS:GO na IEM Katowice zostaną przyporządkowani do dwóch grup. Zdobywcy pierwszych miejsc zakwalifikują się bezpośrednio do półfinałów, zaś drużyny, która znajdą się na drugich i trzecich lokatach zagrają między sobą w ćwierćfinałach. Po etapie grupowym pozostałe sześć drużyn odpadnie z dalszej rywalizacji w play-offach.

katowice_format

Faza grupowa odbędzie się w dniach 2-3 marca w Katowicach. Każda z drużyn rozegra po 5 map, a na podstawie wyników tych spotkań wyłonieni zostaną zwycięzcy grup. Play-offy odbędą się w katowickim Spodku w dniach 4-5 marca.

W mistrzostwach w Katowicach weźmie udział dwanaście drużyn. Osiem z nich zostanie zaproszonych na podstawie wyników turnieju Valve Major poprzedzającego imprezę w Polsce. Jeśli któraś z zaproszonych drużyn zrezygnuje z udziału, na jej miejsce wejdzie zespół zajmujący najwyższe miejsce na liście ESL Power Ranking.

Przed mistrzostwami odbędą się cztery turnieje kwalifikacyjne:

  • kwalifikacje europejskie #1 – 16-17 stycznia – ESEA
  • kwalifikacje europejskie #2 – 25-26 stycznia – ESEA
  • kwalifikacje północnoamerykańskie – 12-14 lutego – ESEA
  • kwalifikacje azjatyckie – 29 stycznia – 2 lutego – Intel Extreme Masters Taipei

Zwycięzcy każdego z turniejów kwalifikacyjnych zdobędą miejsce w mistrzostwach IEM oraz bilety do Katowic.

Pliki do pobrania