Informacje


IEM Katowice gospodarzem pierwszych mistrzostw WCS Circuit Championship

Intel® Extreme Masters stanie się gospodarzem pierwszej imprezy z cyklu 2016 StarCraft® II World Championship Series™ (WCS) Circuit Championships, która odbędzie się w Katowicach.

W WCS Circuit Winter Championship weźmie udział 32 najlepszych graczy rywalizujących w ramach systemu WCS Circuit, a w puli nagród znajdzie się 150 000 dolarów do podziału na najlepszą szesnastkę i 10 000 punktów rankingowych WCS. Co więcej, mistrz katowickiego turnieju StarCraft II otrzyma bezpośrednie zaproszenie do udziału w 2016 WCS Global Playoffs, które odbędzie się pod koniec roku.

Czterodniowy Intel Extreme Masters World Championship w 2015 roku pobił światowy rekord oglądalności. Na miejscu pojawiło się ponad 100 000 gości, zaś w szczytowym momencie transmisję online oglądał ponad milion widzów. Turniej zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najchętniej oglądanych imprez w historii platformy Twitch, a w 2016 roku można spodziewać się jeszcze lepszych wyników.

StarCraft II ma przed sobą wyjątkowo ekscytujący rok i jestem dumny z tego, że rozpocznie się on właśnie na Intel Extreme Masters Katowice – powiedział Michał Blicharz, VP Pro Gaming w ESL. – Nasze Mistrzostwa Świata staną się pierwszym poważnym testem dla profesjonalnych zawodników w Legacy of the Void™ i będą jedną z najważniejszych imprez tego roku.

Mistrzostw Świata na Intel Extreme Masters Katowice 2016 będą gospodarzem turniejów w wielu różnych dyscyplinach e-sportowych, w tym w StarCraft II, Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends, a lista kolejnych gier i turniejów zostanie ogłoszona już wkrótce.

Przed mistrzostwami w Katowicach, ESL zorganizuje ośmioosobowy turniej typu invitational podczas Intel Extreme Masters Taipei. W zawodach wystąpią najlepsi koreańscy uczestnicy sezonu IEM, a także największe legendy sceny. Impreza, której pula nagród sięgnie 25 000 dolarów, odbędzie się 2-3 lutego 2016 roku podczas Taipei Game Show.

Więcej informacji: intelextrememasters.com.

Pliki do pobrania