Prawie pół miliona widzów śledziło drugi sezon Pucharu Polski Cybersport

To był spektakularny finał! Na Poznań Game Arena, w decydującej fazie rozgrywek Pucharu Polski Cybersport, która odbyła się 7-8 października walczyły najlepsze drużyny CS:GO i LoL. Widzów było tylu, że trybuna przed wielką sceną pękała w szwach. Tytuły zdobyli reprezentanci PRIDE (Counter-Strike: Global Offensive) i Pompa Team (League of Legends). Rozgrywki wspierali: Sprite, OMEN by HP, Intel, Crunchips i LG.

Czołgi „sterowane” z Polski podbiły świat! Widzowie spędzili 9 mln godzin oglądając rozgrywki online

Polska to jasny punkt na światowej mapie esportu, ale to, o czym się zaraz dowiesz, z pewnością Cię zaskoczy. Półtora roku temu, w gabinetach twórców jednej z najpopularniejszych na świecie gier esportowych – World of Tanks, zapadła decyzja, która sprawiła, że ubiegłoroczne rozgrywki ligi Wargaming.net pobiły wszelkie historyczne rekordy. Ambitny i doświadczony zespół esportowych ekspertów ESL operujących z Katowic rozpoczął jedną z najważniejszych misji w swojej dotychczasowej karierze – podjął wyzwanie organizacji i obsługi rozgrywek WoT na całym globie.

Tanks “steered” from Poland have conquered the world! Viewers have spent 9 million hours watching online matches

Poland is a bright spot on the global e-sport map, but you'll be surprised to learn what follows. A year and a half ago at the offices of creators of one of the most popular e-sport games in the world—World of Tanks—a decision was made—a decision, which allowed last year's Wargaming.net league's matches to beat all historic records. An ambitious and experienced ESL's e-sport experts operating from Katowice started one of the most important missions in their career—they undertook the challenge of organisation and handling of WoT matches around the globe.

Po raz pierwszy na gamescomie odbędzie się Turniej PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS INVITATIONAL

Bluehole Inc., twórca i wydawca gry PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG), oraz ESL, największa na świecie firma zajmująca się esportem, z przyjemnością ogłaszają turniej, który odbędzie się na największych na świecie targach gier – gamescom. Zawody gamescom PUBG Invitational Presented by Bluehole and ESL zaplanowano na 23-26 sierpnia 2017 roku w Kolonii i weźmie w nich udział osiemdziesięciu najlepszych graczy PUBG oraz influencerów.