Informacje


Najlepsi gracze League of Legends w Europie staną do walki o tytuł mistrzowski podczas drugiego sezonu EU Masters

Już po raz drugi najlepsze zespoły League of Legends w regionie europejskim zmierzą się w EU Masters o tytuł mistrzów Europy. Łączna pula nagród to 150 000 euro.

Dwadzieścia zespołów weźmie udział w drugim sezonie serii EU Masters, który rozpocznie się 10 września. Seria ta skupia najlepsze europejskie ligi regionalne, by w efekcie wyłonić najlepszy europejski profesjonalny zespół League of Legends.

Rywalizacja, w formacie wzorowanym na ostatnich Mistrzostwach Świata, pozwoli kibicom na wspieranie drużyn z ich rodzimych regionów.

Dwadzieścia zespołów, które zakwalifikują się do EU Masters, zostanie wyłonionych na podstawie wyników osiągniętych w rozgrywkach krajowych, co pokazuje dynamicznie rozwijającą się europejską scenę League of Legends.

Wśród nich znajdzie się trzynaście najlepszych drużyn z europejskich lig regionalnych w swoich krajach, między innymi z:

  •  francuskiego Open Tour,
  •  niemieckiej Premier Tour,
  •  włoskiej serii PG Nationals Predator
  •  Mistrzostw Europy.

Co ważne – szansę udziału w EU Masters dostaną także najlepsze zespoły z nowo utworzonych lig, z regionów Morza Bałtyckiego, Grecji i Beneluksu.

Część drużyn z krajowych lig ESL weźmie udział w fazie wstępnej, aby spróbować zawalczyć o jeden z trzech slotów w EU Masters. Będą to drużyny, które zajęły drugie miejsca w innych ligach, w tym w hiszpańskiej, brytyjskiej czy niemieckiej.

Po wyłonieniu szesnastu drużyn, zostaną one podzielone na grupy, po cztery drużyny w każdej. Zmagania w trybie „każdy z każdym” zadecydują o tym, kto stanie do walki w fazie pucharowej, gdzie osiem drużyn rywalizować będzie w drabince pojedynczej eliminacji, a cztery najlepsze pojadą 29-30 września do Katowic, gdzie odbędą się finały z udziałem publiczności

– Cieszymy się, że drugi sezon EU Masters odbędzie się w Katowicach. Seria EU Masters stanie się miejscem, w którym o zwycięstwo walczyć będą najlepsze europejskie zespoły League of Legends – i nie możemy się tego doczekać! Będziemy zapraszać kibiców do śledzenia meczów online – i chcielibyśmy, aby dołączyli do kibicowania na żywo, pod koniec września, w katowickiej ESL Arenie – powiedział Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający ESL Polska.

Aby wziąć udział w finałach na żywo i oglądać najlepsze drużyny Europy walczące o najwyższe stopnie podium należy kupić bilet wstępu. Informacji szukajcie w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej ESL Polska.

Podsumowanie pierwszego sezonu EU Masters

Wiosenny sezon Mistrzostw Europy, który odbył się 9-29 kwietnia, był ekscytującym turniejem. Wówczas to zespół Origen odniósł zwycięstwo po emocjonującym finałowym starciu z ESL Mistrzami Polski z Illuminar Gaming w Haymarket Theatre w Leicester.

Podsumowanie wideo pierwszego sezonu EU Masters znajduje się tutaj.

Statystyki pierwszego sezonu

W pierwszym sezonie EU Masters prawie sześć milionów unikalnych widzów odwiedziło transmisję fazy play-in, grupowej i pucharowej, a podczas całego wydarzenia obejrzano prawie trzy miliony godzin rywalizacji.

Dwa różne klipy z turnieju EU Masters są jednymi z najczęściej oglądanych materiałów wideo dostępnych na kanałach Riot i ESL Twitch. Informacje o wydarzeniu pojawiały się również w stacjach BBC, ITV, Daily Mail i Red Bull Gaming.

Ponadto w pierwszym sezonie odnotowano ponad dwanaście milionów wyświetleń na kanałach społecznościowych Riot i ESL.

Aby uzyskać więcej informacji na temat drugiego sezonu EU Masters oraz biletów na finały na żywo, odwiedź stronę eumasters.gg – oraz śledź profil ESL LOL na Twitterze i Facebooku.