Informacje


Najlepsze drużyny kobiece CS:GO zagrają w Katowicach podczas Intel Challenge!

ESL, Intel i AnyKey zapowiedziały piątą edycję Intel Challenge, kobiecego turnieju CS:GO, który odbędzie się podczas Intel® Extreme Masters Katowice, w dniach 28 lutego do 2 marca 2019.

Osiem najlepszych kobiecych drużyn Counter-Strike: Global Offensive z całego świata powalczy nie tylko o upragniony tytuł, ale także o lwią część puli nagród, która w tym roku wyniesie około 200 000 zł!

Pierwsza edycja turnieju Intel Challenge odbyła się w 2015 roku, a jej celem było stworzenie platformy dla kobiecych drużyn CS:GO, która umożliwiłaby im rywalizację w rozgrywkach o randze globalnej. Intel Challenge jest przełomową inicjatywą ESL, Intel i AnyKey, której celem jest wspieranie rozwoju i różnorodności w esporcie poprzez zwrócenie uwagi na najlepsze żeńskie zespoły CS:GO, które będą inspiracją do pojawienia się nowych talentów.

Team Dignitas, mistrzynie Intel Challenge 2018, otrzymały bezpośrednie zaproszenie do udziału w fazie grupowej tegorocznych rozgrywek, która odbędzie się 28 lutego. Pozostałe wolne miejsca zostaną wypełnione przez najlepsze zespoły, które przebrną przez kwalifikacje online. Te odbędą się w czterech regionach: Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej w następujących terminach:

 

  • 25 stycznia – kwalifikacje EU #1 – 1 slot
  • 28 stycznia – kwalifikacje EU #2 – 1 slot
  • 30 stycznia – kwalifikacje EU #3 – 1 slot
  • 2 lutego – kwalifikacje EU #4 – 1 slot

 

  • 25 stycznia – kwalifikacje Azja – 1 slot
  • 26 stycznia – kwalifikacje Ameryka Północna – 1 slot
  • 27 stycznia – kwalifikacje Ameryka Południowa – 1 slot

Michał Blicharz, Vice President Pro Gaming, w ESL, skomentował to w następujących słowach:

W świecie, w którym każdy może wziąć udział w turniejach ESL, uważamy, że nie ma powodów, dla których kobieta nie powinna być mistrzynią w największych turniejach. Wraz z firmą Intel stworzyliśmy Intel Challenge, aby pomóc promować godne do naśladowania wzorce kobiet w esporcie z nadzieją, że zainspiruje to nowe zawodniczki do podejmowania wyzwań i prób sięgnięcia po najwyższe tytuły na świecie.

Jonh Bonini, VP of VR, Gaming and Esports w Intel, powiedział natomiast:

Esport i gry łączą ludzi na całym świecie w sposób, który wcześniej nie był możliwy. Firma Intel jest zaangażowana w dostarczanie światowej klasy doświadczeń związanych z esportem, co obejmuje także wspieranie ważnych naszym zdaniem inicjatyw takich jak Intel Challenge, których celem jest zachęcenie szerokiego grona odbiorców do rywalizacji esportowej.

Morgan Romine PhD, dyrektor ds. inicjatyw w AnyKey, o organizacji zawodów wypowiedział się w następujący sposób:

Intel Challenge to turniej, dzięki któremu mamy okazję pokazać zmagania najlepszych zawodniczek esportowych na świecie, rozgrywane na jednej z największych scen esportowych. Są one wzorem do naśladowania dla aspirujących zawodniczek, a ich rywalizacja wzbudza zawsze wiele emocji.

Cykl Intel Extreme Masters powraca do Katowic już po raz siódmy z rzędu, a w tym roku zawody CS:GO otrzymały dodatkowo status Majora. Wydarzenie zaplanowano na dwa kolejne weekendy – turniej Dota 2, rozgrywany na głównej scenie, w dniach 22-24 lutego, natomiast turniej CS:GO i StarCraft II w dniach 28 lutego – 3 marca.

Wstęp na IEM Katowice 2019 jest bezpłatny, a bilety wcześniejszego wstępu na oba wydarzenia (zarówno ESL One Katowice i IEM Katowice, jak i Legends Stage) można nabyć na Ticketmaster. By być na bieżąco z najnowszymi informacjami, upewnij się, że śledzisz IEM na Twitterze i Facebooku oraz odwiedź http://en.intelextrememasters.com/. Więcej informacji na temat AnyKey znajdziesz na profilu Twitter i Facebook.