Informacje


Prawie pół miliona widzów śledziło drugi sezon Pucharu Polski Cybersport

To był spektakularny finał! Na Poznań Game Arena, w decydującej fazie rozgrywek Pucharu Polski Cybersport, która odbyła się 7-8 października walczyły najlepsze drużyny CS:GO i LoL. Widzów było tylu, że trybuna przed wielką sceną pękała w szwach. Tytuły zdobyli reprezentanci PRIDE (Counter-Strike: Global Offensive) i Pompa Team (League of Legends). Rozgrywki wspierali: Sprite, OMEN by HP, Intel, Crunchips i LG.

W każdej z gier o mistrzowskie tytuły rywalizowały cztery drużyny, które zostały wyłonione poprzez wielotygodniowe zmagania przez Internet. Rozgrywki najlepszych drużyn amatorskich i profesjonalnych śledziło mnóstwo osób w sieci, jak i na PGA – trybuna Pucharu Polski Cybersport pękała w szwach.

Najważniejsze liczby sezonu:

  • 473 980 unikalnych widzów
  • 1 762 188 odsłon transmisji
  • 334 548 godzin spędzonych przez widzów na oglądaniu rozgrywek
  • 7175 widzów w szczytowym momencie
  • 0:46:15 – średni czas oglądania meczów League of Legends

Emocjonujące finały Pucharu Polski Cybersport odbywające się na PGA 2017 pozwoliły na wyłonienie mistrzów sezonu. W wielkim finale CS:GO spotkali się zawodnicy PRIDE i tomorrow.gg. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:0 (16:14, 16:1). Rezultatem 2:0 zakończył się także mecz o pierwsze miejsce w League of Legends, w którym Pompa Team pokonał Illuminar Gaming – aktualnych ESL Mistrzów Polski.

Triumfator zmagań LoL-a zapewnił sobie miejsce w turnieju OMEN by HP League of Legends Combat, który odbędzie się 19-22 października w czeskiej Pradze podczas imprezy FOR GAMES.

Dodatkowo najlepsze drużyny Pucharu Polski Cybersport w League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive zagrają w 16. sezonie ESL Mistrzostw Polski.

Szczegółowe informacje na temat turnieju dostępne są na stronie https://play.eslgaming.com/poland/cybersport.