Informacje


Spektakularne stoiska, świetna realizacja TV oraz unikatowe atrakcje. Tak Polacy z ESL tworzyli tegoroczny gamescom 2017

Tegoroczny gamescom był wyjątkowy pod wieloma względami. Gracze zainteresowani esportem dostali do dyspozycji 5000 m2 esportowych atrakcji, 8 turniejów i dwie efektowne sceny. Spory udział w stworzeniu tegorocznego święta graczy miała polska ekipa ESL. Co przygotowała?

Dwie sceny esportowych zmagań

Esport powrócił do Hali nr 9 zabierając ze sobą najbardziej popularne tytuły esportowe i kilka spektakularnych nowości! ESL Arena przygotowana na przyjęcie ponad 350 000 kibiców klasyków takich jak Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 17 czy Rainbow Six: Siege, ale także mniej oczywistych, jak Blade & Soul, Project CARS i CROSSFIRE. Nie zabrakło także bijącego wszelkie rekordy popularności tytułu ostatnich miesięcy – PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS.

Esport to jednak nie tylko rozgrywki i mecze. To także wydzielone, specjalne strefy kibiców, z możliwością spotkania ulubionych drużyn, zrobienia sobie z nimi zdjęcia i otrzymania autografu. Gratka dla najbardziej zagorzałych kibiców!

ESL Polska na gamescom

W tak ogromnym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć także silnej ekipy realizacyjnej ESL Polska. Nasza załoga odpowiadała za kilka bardzo ciekawych projektów, jakie pojawiły się na imprezie! A oto one:

Hearthstone Global Games – Polacy brali udział w produkcji strefy Hearthstone’a. Przygotowane atrakcje były zwieńczeniem półrocznego projektu realizowanego w Polsce. ESL Polska odpowiedzialne było za produkcję i realizację streamu emitowanego na głównej scenie Blizzarda. Jedną z ciekawostek była realizacja TV dostępna na stoisku Hearhtsone’a. Odwiedzający mieli możliwość wzięcia udział w interaktywnym zwycięstwie nad legendarnym księciem Arthasem. ESL Polska było odpowiedzialne również za oprawę audiowizualną oraz realizację streamingu z całej strefy, który emitowano na oficjalnym kanale Hearthstone’a, na Twitchu.

World of Warcraft – Polacy odpowiadali przede wszystkim za centralny i najważniejszy punkt stoiska – spektakularną scenę, wraz z oprawą audiowizualną. Scena tego tytułu cieszyła się największym uznaniem zarówno wśród odwiedzających stoisko sympatyków świata Azeroth, jak i innych wystawców.

Project CARS 2 – główną atrakcją stoiska był turniej Project Car World Finals. Profesjonalnym zmaganiom towarzyszyły jednak nie mniej emocjonujące wydarzenia. Załoga ESL Polska odpowiedzialna była za produkcję oraz realizację streamu z aktywności wokół tego tytułu. Jedną z nich była produkcja oraz realizacja streamu z najlepszymi wynikami osób, które odwiedzając stoisko wzięły udział w miniturnieju.

Dodatkowo, ESL Polska przygotowało turniej oraz transmisję z rywalizacji profesjonalnych esportowych kierowców, których zmagania na symulatorach odbyły się na Alpha Stage.

Alpha Stage – Do innych projektów ekipy z Polski należy również organizacja i realizacja całego turnieju Rainbow Six: Siege, włączając w to finały poszczególnych regionów, jak również turniejów Project CARS 2 oraz Blade & Soul.