Informacje


StarCraft® II powraca na Intel® Extreme Masters Katowice 2019

Siedemdziesięciu sześciu najlepszych na świecie graczy StarCraft® II po raz kolejny odwiedzi Polskę, aby rywalizować o pulę nagród przekraczającą 250 000 dolarów.

ESL, największa na świecie firma esportowa, wraz z Intel® i Blizzard Entertainment zorganizuje podczas  Intel® Extreme Masters (IEM) w Katowicach turniej StarCraft II (SC2).  Będzie to już 36. edycja organizowanych przez ESL rozgrywek SC2, które wystartowały w 2010 roku na IEM odbywającym się podczas targów gamescom. Turniej po raz kolejny odbywa się w legendarnym Spodku, sercu europejskiego pro gamingu.

Od 25 lutego do 3 marca, 76 najlepszych graczy będzie walczyło o największą pulę nagród w turnieju StarCraft II, nie wliczając w to World Championship Series. Podstawowa pula to 250 000 dolarów, ale istnieje możliwość, że społeczność graczy podniesie ją o kolejne 150 000 dolarów, dokonując zakupu StarCraft II: War Chest.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy ponownie zorganizować turniej SC2 w Katowicach. Oczekujemy, że będzie to kolejne wydarzenie na światowym poziomie”, powiedział Shaun Clark, Senior Product Manager w IEM w ESL. „Wspólnie z Blizzardem zdecydowaliśmy się przeprowadzić turniej podobny do tych, jakie zorganizowaliśmy w poprzednich dwóch latach, bo wiemy, że struktura zawodów odgrywa istotną rolę w ekosystemie StarCraft. Wszystkie zaangażowane strony włożyły ogromny wkład pracy w budowę IEM Katowice, jako punktu kulminacyjnego dla zawodów esportowych i to wydarzenie nie będzie inne”.

Po rekordowym i historycznym roku 2018 Mistrz Świata WCS Joona „Serral” Sotala przyjął zaproszenie do wzięcia udziału w IEM Katowice. Zostanie rozstawiony bezpośrednio w fazie grupowej, w której rywalizować będzie najlepszych 24 graczy. Podobnie jak w zeszłym roku, zawodnicy z całego świata będą mieli możliwość dołączenia do Serrala, walcząc za pośrednictwem internetowych kwalifikacji rozgrywanych na serwerach europejskich, północnoamerykańskich i koreańskich.

Rywalizacja rozpocznie się 25 lutego od Ro76. Będzie ona transmitowana ze studia ESL Arena Katowice. W tym etapie zawodnicy będą rywalizować o miejsca w fazie grupowej, która 28 lutego – 1 marca odbędzie się w Audytorium w katowickim MCK (28 lutego rywalizacja nie będzie dostępna dla publiczności). Zarówno półfinały, jak i wielkie finały odbędą się 3 marca na głównej scenie Spodka.

Zwycięzca turnieju otrzyma również bezpośredni awans do Finałów Światowych WCS 2019. Bilety Premium na turniej trafiają do sprzedaży 29 listopada i są kierowane do najzagorzalszych kibiców SC2. Wraz z biletem premium fani otrzymają goodiebag, możliwość skorzystanie ze specjalnego wejścia oraz oglądania rozgrywek z miejsc premium.

Aby być na bieżąco z turniejem i nadchodzącymi kwalifikacjami, śledź IEM na Twitterze i Facebooku oraz odwiedź oficjalną stronę intelextrememasters.com.