Informacje


Turniej CS:GO na IEM Katowice 2016 w liczbach

Turniej Counter-Strike: Global Offensive na Intel Extreme Masters Katowice 2016 był najdłużej oglądanym w historii wśród tych, które nie posiadały rangi major.

W sumie oglądano go przez prawie 10 000 000 godzin. Po intensywnych kwalifikacjach i zaskakujących rezultatach, po zwycięstwo sięgnęli ostatecznie zawodnicy Fnatic, którzy w wielkim finale ograli Luminosity Gaming. Mistrzostwo świata IEM zdobyli przed wypełnionymi po brzegi trybunami w Spodku.

IEM_Katowice16_CSGO_Infographic_Final_-1

Oto, co do powiedzenia na temat zmagań w Counter-Strike: Global Offensive w trakcie 10. sezonie miał Michał Blicharz, wiceprezes ds. progamingu w ESL:

W tym sezonie mieliśmy mnóstwo fantastycznej rywalizacji w Counter-Strike’a – od amerykańskich drużyn walczących przed swoją publicznością w San Jose, po turniej w Taipei, podczas którego lokalne drużyny udowodniły, że mogą zagrozić tym bardziej rozpoznawalnym. Katowice nie były pod tym względem wyjątkiem, czego efektem jest uzyskanie miana najdłużej oglądanego turnieju CS-a nie będącego majorem w historii. Osiągnięcie takiego wyniku w pierwszym sezonie po powrocie gry do serii IEM jest czymś fenomenalnym.

Powtórki meczów znaleźć możecie na kanale ESL na YouTubie, zaś galeria zdjęć dostępna jest na Flickr.