Informacje


Zmiany w ESL Mistrzostwach Polski przepustką do światowej kariery.

Już dzisiaj, 23 czerwca rusza nowy, 15 sezon ESL Mistrzostw Polski, który przyniesie ze sobą szereg innowacyjnych zmian, zapewniających uczestnikom nowe możliwości rozwoju profesjonalnej kariery. Dodatkowo system wynagrodzeń dla drużyn wprowadzi w szeregi graczy stabilność finansową.

W rozgrywkach ponownie zmierzą się najlepsi polscy zawodnicy Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. Zwieńczeniem sezonu będą finały, które odbędą się 15-17 września podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Nowy system rozgrywek

W 15 sezonie EMP system rozgrywek będzie łączył najlepsze cechy rozgrywek sportowych i esportowych. Część zespołów otrzyma bezpośrednie zaproszenie, reszta zaś będzie mogła je zdobyć w kwalifikacjach online. Spotkania rozgrywane będą w trybie kolejkowym – w przypadku CS:GO będą to dwumecze BO1 (zupełnie jak w ESL Pro League), w LoL-u zaś jeden mecz w systemie BO3. Na końcu sezonu drużyny z pierwszego i drugiego miejsca (w przypadku obu gier) otrzymają bezpośredni awans do półfinałów, rozgrywanych w łódzkiej Atlas Arenie. Drużyny z miejsc od 3 do 6 powalczą między sobą w internetowych ćwierćfinałach, a zwycięzcy par zapewnią sobie miejsce w półfinale.

Intel, jako oficjalny partner technologiczny firmy ESL, będzie wspierać organizację imprezy, aby zapewnić widzom i zawodnikom najwyższą jakość realizacji widowiska esportowego. Wszystkie komputery PC używane w turnieju będą wyposażone w najnowsze procesory Intel® Core™ i7.

– Nowy sezon ESL Mistrzostw Polski to krok milowy w stronę dalszej profesjonalizacji krajowych rozgrywek esportowych. Postawiliśmy sobie jeden jasny cel – dać jak największe wsparcie graczom, zarówno jeśli chodzi o poprawę ich komfortu finansowego jak również możliwość awansu do rozgrywek światowych – mówi Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający w polskim oddziale ESL.

Zwycięstwo w EMP jako drzwi do światowej kariery

Do tej pory, w przypadku CS:GO, zwycięstwo w EMP nie kwalifikowało go do turniejów wyższej rangi. Nowy sezon EMP przynosi sporą zmianę w ścieżce awansu dla zawodników. Pierwszy raz w historii ESL Mistrzostwa Polski Counter-Strike: Global Offensive powiązane są bezpośrednio z Mountain Dew League, których wygrana premiuje awansem do ESL Pro League w CS:GO, najbardziej prestiżowej ligi CS:GO na całym świecie.

ESL Mistrz Polski w League of Legends, tak, jak to miało miejsce już w poprzednim sezonie, otrzyma zaproszenie do zamkniętej fazy kwalifikacji do Challenger Series Europe – przedsionka LCS, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywek League of Legends na świecie. Jest to ogromna zmiana i szansa dla graczy nie tylko na zaprezentowanie się szerokiej publiczności, ale także zaistnienia na międzynarodowej scenie esportowej. ESL Mistrzostwa Polski w League of Legends są oficjalnie wspierana przez Riot Games.

EMP_2017_teaser_cyber_1120x584

-Polski esport już rozwija się bardzo dynamicznie a my jako partner ESL Mistrzostw Polski chcemy zrobić wszystko, by ten rozwój jak najmocniej wesprzeć, również na arenie międzynarodowej. Bardzo się cieszymy, że, także dzięki naszemu zaangażowaniu, świetni polscy zawodnicy już wkrótce zaistnieją w światowych rozgrywkach – mówi Małgorzata Rybak- Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska.

Atrakcyjne wynagrodzenie dla graczy i pierwsza tak wysoka pula nagród w Polsce

Sezon 15 EMP to także kamień milowy, jeżeli chodzi o wynagrodzenia dla graczy. W przypadku Counter-Strike: Global Offensive każda z drużyn, grająca w fazie zasadniczej (łącznie 8 zespołów), otrzyma przez okres trzech miesięcy po 5 000 zł miesięcznie (1000 zł

dla każdego z zawodników), co w sumie daje zawrotną kwotę 120 000 zł. Podczas finałów w łódzkiej Atlas Arenie do wygrania będzie 60 000 zł, co w połączeniu z pensjami dla graczy daje łącznie sumę aż 180 000 zł! To pierwsza tak duża pula nagród w krajowych turniejach esportowych w CS:GO!

– Już od ponad 15 lat nieprzerwalnie angażujemy się w rozwój esportu i wspieranie społeczności graczy, dostarczając im najwyższej klasy rozwiązania. Cieszymy się, że jako oficjalny partner technologiczny będziemy mogli brać aktywny udział w nadchodzących ESL Mistrzostwach Polski – mówi Krzysztof Jonak, Poland Country Manager w firmie Intel.

Pula nagród w przypadku League of Legends wyniesie łącznie 80 000 zł (50 000 zł w finale). Gracze LOL-a otrzymają gratyfikację finansową, w zależności od miejsca, które uda im się osiągnąć. Jest to przełomowa zmiana, gdyż dzięki takiej stabilności finansowej gracze mogą skupić się wyłącznie na tym, co dla nich najważniejsze – grze i podnoszeniu swoich umiejętności.

Szczegółowe informacje na temat ESL Mistrzostw Polski dostępne są na stronie http://pro.eslgaming.com/polska/